Пријава во ПС Демир Хисар

Куче скитник искаса 80 годишна жена

Осумдесетгодишна жена од село Сопотница била касната од куче скитник. Случајот во Полициската станица во Демир Хисар го пријавиле лекарите од Итната медицинска помош, кој биле повикани на интервенција по настанот.

Според пријавата, А.М. ја каснало куче скитник во пределот на десната нога, по што побарала лекарска помош.

Помина времето кога политиката беше „шаховска борба“ на политичките актери, која неретко се одвиваше далеку од очите на јавноста и беше доста неразбирлива за обичниот гласач. 

повеќе

Државата треба повеќе да се вклучи во промовирање на младинско претприемништво како економска активност која би помогнала за намалување на невработеноста.

повеќе

Без оглед на политичката заднина на случајот за изнудување, владата во Скопје мора да се фокусира на темелна истрага наместо на ограничување на штетата.

повеќе