Скопје

Крвнички претепани две момчиња во Аеродром

Група насилници синоќа крвнички претепале две момчиња, а еден тешко го повредиле, во скопската населба Аеродром. Според полицијата, насилниците ги нападнале и ги претепале В.Г.(27) и М.З.(21) од Скопје.

Од тепањето В.Г. се онесвестил. Очевидци повикале брза помош, по што двајцата биле пренесени во Комплексот клиники „Мајка Тереза“.

Сведоци раскажуваат дека напаѓачите крвнички го тепале В.Г. пред очите на женско лице. Според неофицијалните информации, групата што ги претепала била поврзана со лихварство и дрога.

Од МВР информираат дека насилството се случило во 22 часот, пред угостителски објект на улицата Методија Шаторов- Шарло. Групата насилници, од кои тројца биле препознаени од претепаните, ги нападнале В.Г.(27) и М.З.(21).

Полицијата извршила увид и ги бара насилниците

Што е потребно младите велешки занаетчии да не станат самоубиствени гемиџии, туку да ги тераат своите замисли напред.

повеќе

Брзата храна и газираните пијалоци се водечки причинители на прекумерна телесна тежина, која пак значително го намалува нашиот животен век и квалитет на живот.

повеќе

Процесот на проверка не треба да почне од правосудниот систем, туку од извршните претставници и членовите на парламентот, и тоа не само оние кои се на власт денес, туку и оние кои со години ја водеа земјата.

повеќе