МВР билтен

Кривични за две лица поради дрога

Кај 23-годишен скопјанец е пронајден кокаин, додека кај 51-годишен велешанец марихуана. 

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Гостивар поднесе кривична пријава против Б.Ќ.(23) од Скопје поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „неовластено производство и пуштање во промет на наркотични дроги, психотропни супстанци и прекурсори“. На 16.12.2019 пред наплатната рампа во Гостивар, полициски службеници извршиле преглед над пријавениот кој бил во патничко возило „пежо“, при што пронашле и одзеле кокаин.

СВР Велес поднесе кривична пријава против М.П.(51) од Велес поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „неовластено производство и пуштање во промет на наркотични дроги, психотропни супстанци и прекурсори“. На 10.04.2019 во близина на место викано „Пашин мост“ на патот Велес – Чашка, полициски службеници извршиле преглед во патничко возило „опела астра“, управувано од пријавениот, при што пронашле и одзеле марихуана. 

 

Кога може оние кои пукаа по нас, оние кои ги убија Аце, Коки и Оливер да бидат на слобода, зошто не би бил помилуван и ти?

повеќе

Го регистрираме името Јунајтед Маседонианс и тогаја сетне почнаме да прајме отворени Илинденцки пикници – македонцки илинденцки, не со Богарите. Сами ние Македонци и народо трна.

повеќе

Она она што го нудат медиумите во времето на ковид-19 покажа колку тие не се подготвени за да известуваат во време на криза, а кризите ги има сè почесто.

повеќе