Пронајдена и одземена дрога

Кривични за четири лица за прозводство и промет на наркотици

Надлежните поднеле кривични пријави против четири лица за сторено кривично дело „неовластено производство и пуштање во промет на наркотични дроги, психотропни супстанци и прекурсори"

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Струга поднесе кривична пријава против Л.Д.(19) од село Драслајца, струшко, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „неовластено производство и пуштање во промет на наркотични дроги, психотропни супстанци и прекурсори“. На 23.09.2019на ул.„Пролетерски бригади“ во Струга, полициски службеници извршиле преглед кај пријавениот и пронашле и одзеле амфетамини,таблети MDMA и кокаин. 

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Струга поднесе кривична пријава против М.Д.(30) од Скопје,поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „неовластено производство и пуштање во промет на наркотични дроги, психотропни супстанци и прекурсори“. На 03.08.2019 на ул.„Партизанска“ во Струга, полициски службеници извршиле преглед на пријавениот и патничко возило „хонда сивик“ кое го управувал, при што пронашле и одзеле амфетамини. 

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Струга поднесе кривична пријава против Б.Л.(21) од Р.Албанија,поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „неовластено производство и пуштање во промет на наркотични дроги, психотропни супстанци и прекурсори“. На 13.07.2019 на ул.„Владо Малески“ во Струга,полициски службеници извршиле преглед кај пријавениот, при што пронашле и одзеле марихуана. 

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Дебар поднесе кривична пријава против М.Д.(31) село Велебрдо, општина Маврово и Ростуше, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело ,,неовластено производство и пуштање во промет на наркотични дроги,психотропни супстанци и прекурсори“. На 13.06.2019 на ул.„8 Септември“ во Дебар, полициски службеници извршиле преглед кај пријавениот, при што пронашле и одзеле марихуана. 

Пандемијата на коронавирусот која го зафати целиот свет, не само што има огромно влијание врз јавното здравство, општеството и економијата како целина, туку предизвика пустош и во спортот.

повеќе

За транспортерите – благодарам, за мерките – итност, за компаниите надеж дека Владата ќе ги искористи сите ресурси на државата за да ги одржи во живот, без разлика на цената што треба да се плати за тоа.

повеќе

Пандемијата со коронавирусот започна во време кога довербата во институциите беше на рекордно ниско ниво. 

повеќе