Кривична за велешанец, носел пиштол во ресторан

СВР Велес поднесе кривична пријава против Н.Б.(36) поради постоење основано сомнение за сторено кривично дело „загрозување со опасно орудие при тепачка или караница“.

На 18.10.2010 во 23:00 часот во угостителски објект на Велешко езеро при меѓусебна расправија помеѓу оштетениот Х.Л. од.с.Кочилари, велешко и Н.Б., истиот во раката држел пиштол.

Западен Балкан оди во насока на целосна контрола на државните институции во служба на политичките елити. Не е чудо што граѓаните имаат ниска доверба во овие институции.

повеќе

Граѓаните се преморени од бескрајните, приказни на предавници и патриоти, тирански платформи, договори со Грција, Бугарија, рекети, пописи, тендери,

повеќе

Критичкото малцинство, на 2020 година не гледа само како на година која ја донесе вирусната пандемија, туку и како на година која донесе и еден друг вид на пандемија, онаа на КОВИД-авторитаризмот.

повеќе