Кривична пријава за скопјанец за разбојништво и кражба

Секторот за внатрешни работи Скопје ќе поднесе кривична пријава против лицето Е.Б.(24) од Скопје поради постоење основи на сомнение дека извршил едно кривично дело „разбојништо" и едно кривично дело „тешка кражба”, при што се стекнал со противправна имотна корист од 37.800 денари. 

На 10 март лани, пријавениот со товарно возило извршил „тешка кражба” во живинарска фарма во населба Илинден, а на 17 ноември лани заедно со уште две лица, физички нападнале такси возач и со закана му одзеле пари.

 

„Новото нормално“ неизбежно со себе ќе носи неизвесност и страв бидејќи заканата од вирусот наѕира во позадина и не може да се искорени.

повеќе

„Шарената револуција“ беше енергија и граѓански порив за промени. Малку застранивме.

повеќе