Кривична пријава за силување на малолетно девојче во Гевгелија

Полицијата од Гевгелија поднесе кривична пријава против А.В. (23) од Гевгелија поради постоење основи на сомневање за сторено кривично дело „силување".

Судијата на претходна постапка при Основниот суд Гевгелија одреди мерка притвор во траење од 30 дена и тој бил спроведен во затворот во Гевгелија.

Пријавениот на 23 февруари околу 13 часот во Гевгелија со употреба на сила извршил обљуба врз малолетно девојче од Гевгелија.

Благодарејќи на коронавирусот, граѓаните го видоа вистинското лице на  оваа натприродна организација, наречена државна администрација. Алчна, себична, несолидарна, нечувствителна.

повеќе

Солидарноста е единствениот начин за надминување на оваа криза.

повеќе

Ама бидејќи капиталисти со ситни души ја владеат земјава јас и ти ќе плаќаме, коментираат бизнисмените.

повеќе