Кривична пријава за разбојникот од паркингот на булеварот „АСНОМ“

Скопската полиција поднесе кривична пријава против Н.Ш. (31) од Скопје поради постоење основи на сомневање дека извршил „тешка кражба".

На 25 јуни година во периодот од 15.30 до 16.45 часот на паркинг просторот на булеварот „АСНОМ“ во Скопје со употреба на сила Н.Ш. од патничко возило „фолксваген голф“ со скопски регистарски ознаки, сопственост на Ј.М., одзел торба со лични предмети и спортска опрема, по што побегнал. По преземени мерки, на 3 јули Н.Ш. бил пронајден и лишен од слобода. Во разговор со полициски службеници тој го признал делото.

Интернационалистички, универзалистички и солидарен пристап е единствениот начин да се надмине еколошката и климатска криза, во регионот и пошироко.

повеќе

Мора да се пристапи кон воведување нови мерки за поголема контрола на лицата кои поседуваат нелегални пари.

повеќе

Визија на развиениот свет е државните авторитети да го гледаат спортот како средство за подобар економски и социјален развој.

повеќе