Кривична пријава за нелегален превоз на огревно дрво

А.А. (29) од Арачиново до кумановската полиција добил кривична пријава поради сомневање за вршење јавен превоз без поседување лиценца.

Лани на 18 септември во село Никуштак, општина Липково, пријавениот со товарно возило „мерцедес“, без лиценца, вршел јавен превоз на огревно дрво со испратница издадена од фирма од село Гошинце, општина Липково.

Пандемијата на коронавирусот која го зафати целиот свет, не само што има огромно влијание врз јавното здравство, општеството и економијата како целина, туку предизвика пустош и во спортот.

повеќе

За транспортерите – благодарам, за мерките – итност, за компаниите надеж дека Владата ќе ги искористи сите ресурси на државата за да ги одржи во живот, без разлика на цената што треба да се плати за тоа.

повеќе

Пандемијата со коронавирусот започна во време кога довербата во институциите беше на рекордно ниско ниво. 

повеќе