Кривична пријава за албански државјанин кој крадел во автокамп

СВР Охрид поднесе кривична пријава против А.И.(32) од Република Албанија поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „кражба“. 

 

На 23.08.2020 на плажа на авто камп на брегот на Охридското езеро, пријавениот одзел несесер со пари и мобилни телефони со што се стекнал со противправна имотна корист од 90.000 денари.  

И Софија ќе треба да не го запре македонското евро-интегрирање на самиот почеток – и Скопје ќе треба да ја декомунистицира и дејугословенизира својата елита, економија, политика, наратива и медиуми.

повеќе

На светов има доволно место и за доктори и за антиваксери, и за научници и инженери, како и за рамноземјани и антимаскери, за уметници и фантазери.

повеќе

Во Законот кој е предложен воопшто не се цели на попишување на реалната состојба на терен, туку се цели на попишување на сите возможни граѓани заради задоволување на политички цели.

повеќе