Кривична пријава и притвор за тетовецот што се обидел да изврши обљуба на малолетничка

Секторот за внатрешни работи Тетово, до Основното јавно обвинителство Тетово, поднесе кривична пријава против Н.Н.(19) од Тетово поради постоење основи на сомнение дека сторил кривично дело „полов напад врз дете кое не наполнило 14 години“. 

Н.Н. на 01.03.2020 околу 14.00 часот во влез од зграда во Тетово допирал по тело малолетничка од Тетово и се обидел да изврши обљуба врз неа. Набргу потоа, пријавениот бил приведен и задржан во Полициската станица Тетово, а на 03.03.2020 судија на претходна постапка од Основниот суд Тетово му определил мерка притвор во траење од 30 дена.

Секој може да биде менаџер во „добри денови", но најчесто менаџерската работа не е за „добрите денови" туку постојан баланс помеѓу проблемите и можностите за оптимизирано управување на компанијата.

повеќе

Нека се соберат во Дојран, нека се договорат и нека нѐ известат. Сите други пак нека се спремаат за вистински избори во постпандемискиот период.

повеќе

Дали е аксиом дека со членството во НАТО е гарантирана безбедноста на Македонија? Дали почеток на преговори значи и отворен пат за членство во ЕУ?

повеќе