Крадец фатен на дело во Мала Речица

Полициски службеници од СВР Тетово утрово во 2.50 часот во тетовското село Мала Речица го лишиле од слобода А.Г.(32) од Албанија. По целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесен соодветен поднесок.

Како што информира МВР, тој бил затекнат при извршување на кривично дело „кражба" од куќа во село Мала Речица, сопственост на А.Д.(33) од истото село.

На 6 октомври 1946 година почна носењето на моштите на Гоце Делчев од Софија во Скопје, столицата на слободна Македонија.

повеќе

Постои нужна потреба од прилагодување на студиските програми, соодветните силабуси и наставниот курикулум на реалната потреба на пазарот на труд во државата.

повеќе

Во текот на оваа и претходната година, инфлацијата ја задуши македонската економија. 

повеќе