Косовец уапсен на Јажинце, го фалсификувал серискиот број на голфот

Вчера во 09:40 часот на Граничен премин Јажинце, при контрола на патничко возило „фолксваген голф" со косовски национални ознаки, што го управувал Л.П.(53) од Косово, било констатирано дека серискиот број на возилото бил фалсификуван, информираат од МВР.

Л.П. бил приведен и лишен од слобода, а возилото било одземено. Подоцна, тој бил предаден во СВР Тетово за понатамошна постапка.

Овогодинешниот процес во одлучување по конкурсот за финансирање на проекти за игран филм е селективен, корумпиран и компромитиран,

повеќе

Во споредба со 2019 година, просечното време поминато на социјалните медиуми во 2020 година се зголеми за рекордни 100% на сите платформи.

повеќе

Ковид-19 може да нѐ научи битни лекции за животот - дека почитта кон другите човечки суштества не е во честа која им ја даваме со пружање рака и тапкање по грбот, туку во суштинската грижа за нивната добробит и здравје.

повеќе