Кондовец го прекршил полицискиот час, во неговото возило пронајден кокаин

Триесет и едногодишен жител на скопско Кондово изминатата ноќ ги нарушил мерките за полициски час воведен во рамките на вонредната состојба поради ситуацијата со коронавируот, а про полициското пребарување на лускузното возило кое го упраувал било откриено извесно количество кокаин.

Настанот е регистиран во средата ноќта околу 23,30 часот, на магистралниот пат Кичево – Гостивар, кај локалитетот  Здуњска крстосница, кога полициски службеници на СВР Тетово – Одделение за внатрешни работи Гостивар привеле 32-годишниот  А. Г. од скопско Кондово, затоа што при негов и преглед на возилото „порше“, со прилепски регистарски ознаки, кое го управувал, пронајден е кокаин.

Лицето е задржано во Полициската станица Гостивар за расчистување и документирање на случајот и ќе биде поднесен соодветен поднесок.

Пандемијата на коронавирусот која го зафати целиот свет, не само што има огромно влијание врз јавното здравство, општеството и економијата како целина, туку предизвика пустош и во спортот.

повеќе

За транспортерите – благодарам, за мерките – итност, за компаниите надеж дека Владата ќе ги искористи сите ресурси на државата за да ги одржи во живот, без разлика на цената што треба да се плати за тоа.

повеќе

Пандемијата со коронавирусот започна во време кога довербата во институциите беше на рекордно ниско ниво. 

повеќе