Кондовец го прекршил полицискиот час, во неговото возило пронајден кокаин

Триесет и едногодишен жител на скопско Кондово изминатата ноќ ги нарушил мерките за полициски час воведен во рамките на вонредната состојба поради ситуацијата со коронавируот, а про полициското пребарување на лускузното возило кое го упраувал било откриено извесно количество кокаин.

Настанот е регистиран во средата ноќта околу 23,30 часот, на магистралниот пат Кичево – Гостивар, кај локалитетот  Здуњска крстосница, кога полициски службеници на СВР Тетово – Одделение за внатрешни работи Гостивар привеле 32-годишниот  А. Г. од скопско Кондово, затоа што при негов и преглед на возилото „порше“, со прилепски регистарски ознаки, кое го управувал, пронајден е кокаин.

Лицето е задржано во Полициската станица Гостивар за расчистување и документирање на случајот и ќе биде поднесен соодветен поднесок.

„Новото нормално“ неизбежно со себе ќе носи неизвесност и страв бидејќи заканата од вирусот наѕира во позадина и не може да се искорени.

повеќе

„Шарената револуција“ беше енергија и граѓански порив за промени. Малку застранивме.

повеќе