На автопатот Миладиновци - Штип

Кола излета од пат, тешко повредена сопатничката

На автопатот Миладиновци – Штип, патничко возило „опел”, со кочански регистарски ознаки, управувано од Б.А.Л.(56) од Кочани, изгубило контрола и излетало надвор од патот. Во незгодата со тешки телесни повреди се здобила сопатничката З.А.Л.(55) од Кочани, констатирани од во Клиничката болница Штип. 

Увид на местото на несреќата  извршила екипа на ОВР Свети Николе.

Со францускиот предлог на патот кон ЕУ македонскиот народ ќе ја изгуби историската тапија врз сопствената свест и наследство.

повеќе

Ако пак се натури овој бесмислен консензус на Франција, кој ги признава сите емоции на Бугарија, тогаш оваа неспособна власт ќе не одведе подлабоко од сегашниот амбис.

повеќе

Во новите предлози се направени само формални, но не и суштествени промени, во однос на претходниот предлог (кој Владата го нема објавено).

повеќе