Сообраќајна контрола во Скопје

Казнети мотоциклисти, возачи без возачка дозвола, пијани возачи...

Во текот на вчерашниот ден сообраќајната полиција во Скопје изрече вкупно 162 казни за возачи, од кои за брзо возење 16 санкции, 16 лица се казнети затоа што возеле без возачка дозвола, 20 мерки им се изречени на мотоциклисти за сторени прекршоци, осум возачи се казнети затоа што зад воланот седнале во алкохолизирана состојба.

Казнети се и 10 возачи кои зборувале на мобилен телефон, 13 санкции се изречени заради тоа што возилата биле технички неисправни или нерегистрирани, двајца возачи се канзети за минување на црвено светло.

Засилените акциски контроли продолжуваат, предупредуваат од МВР и апелирааат до граѓаните да ги почитуваат сообраќајните правила и прописи.

Сведоци сме деновиве на сензационална приказна за некаков американски тим кој, внимавајте, агресивно ќе ловел корупција во Македонија.

повеќе

Најавите на американската администрација за бескомпромисна  борба против овие корумпирани,  неспособни  и криминални структури на сите нивоа на државата за македонските граѓани се единствено светло во тунелот.

повеќе

Концептот на даночната реформа, кој го претставивме минатата недела на заедничка прес конференција со премиерот е дел од поголем процес за креирање на оптимален даночен систем кој ќе биде праведен и ќе го поддржи економскиот раст.

повеќе