Во Скопје казнети 72 возачи за брзо возење, 20 пијани возеле

На територија на Скопје вчера за време на сообраќајните контроли изречени се вкупно 163 казни, меѓу кои за возење повеќе од дозволената брзина 72 санкции, девет мерки за возење без возачка дозвола, 20 санкции за возење под дејство на алкохол.

Изречени се и четири мерки за користење мобилен телефон, шест санкции за нерегистрирани возила, четири мерки за минување на црвено светло, шест санкции за некористење сигурносен појас, информира МВР и предупредува дека ќе се продолжи со секодјенвните засилени акциски контроли.

Сведоци сме деновиве на сензационална приказна за некаков американски тим кој, внимавајте, агресивно ќе ловел корупција во Македонија.

повеќе

Најавите на американската администрација за бескомпромисна  борба против овие корумпирани,  неспособни  и криминални структури на сите нивоа на државата за македонските граѓани се единствено светло во тунелот.

повеќе

Концептот на даночната реформа, кој го претставивме минатата недела на заедничка прес конференција со премиерот е дел од поголем процес за креирање на оптимален даночен систем кој ќе биде праведен и ќе го поддржи економскиот раст.

повеќе