Кавадарчанец пронашол починат албански државјанин

Во Одделението за внатрешни работи Кавадарци, вчера во 12:50 часот, А.Б.(42) од Кавадарци пријавил дека во куќа на ул.„11-та Бригада", во соба каде престојувал, го пронашол починат Л.М.(44) од Албанија.

Од лекар од Итна медицинска помош констатирана е смрт без траги на насилство. Увид на местото на настанот извршила увидна екипа на ОВР Кавадарци, а по наредба на Јавен обвинител телото на починатиот е предадено за обдукција.

Доколку нешто радикално не се промени, не можеме да очекуваме дека нашата економија брзо ќе се нормализира и ќе излезе од сегашната криза.

повеќе

Како да разликуваш дали „Македонец” означува етничка припадност или државјанство? Според потребата на моментот!

повеќе