Кавадарчанец нападнал полицајци

Млад кавадарчанец физички нападнал полициски службеници и повредил еден со остар предмет, информираше денеска портпаролот на СВР Велес, Верољуб Додевски.

„Синоќа околу 22:30 часот на улицата ‘Кузман Јосифовски – Питу’  во Кавадарци, 23-годишниот Д.Б. физички нападнал полициски службеници кои извршувале службени дејствија, при што со остар предмет повредил еден од нив,” појасни Додевски.

Полицијата презема мерки за расчистување на случајот. 

 

 

Јазикот е многу повеќе од структура на една реченица или граматика, јазикот е нашата историја, нашите обичаи и нашето наследство...

повеќе

Овој отпад, освен тоа што ја загадува животната средина, исто така предизвикува дефекти во машините, ги оштетува контејнерите и го спречува транспортот на друг отпад.

повеќе

Нема простор за двоумење и губење време, затоа Македонија и Бугарија треба да соработуваат што е можно поскоро за да најдат јасен јазик за разбирање, во процес кој би бил следен од ЕУ, Вашингтон и ОН.

повеќе