Кавадарчанец ја тепал и повредил поранешната сопруга

Кавадарчанец ја тепал поранешната сопруга, а таа поради повредите побарала медицинска помош во кавадаречката болница.

Случајот е пријавен во полиција, а за МИА потврди Верољуб Додевски, портпарол на СВР Велес.

 Повеќе детали за настанот не се соопштуваат, а полицијата постапува по дадената пријава. 

Што е со оние граѓани кои не се вклопуваат во нашиот (би)етнички дискурс?

повеќе

Постојат различни фактори кои влијаат на нивото на ризик кога станува збор за перење пари. Тоа може да биде од клиенти, региони, производи или ризик од финансиски инструменти. Разбирањето на овие ризици, како и факторите што придонесуваат, им овозможува на надлежните органи многу поефикасно да се заштитат од перење пари поврзано со корупција.

повеќе

Ако идниот премиер биде македонски Албанец и ако успее сите граѓани на Македонија да се поклонуваат под едно знаме, тогаш – зошто да не!

повеќе