Кавадарчанец излетал од патот и паднал во река

Е.Б.(40) од Кавадарци е повреден откако со автомобил „Југо" излетал од патот и паднал во реката.

Несреќата, како што информираат од полицијата, се случила вчера во 20:30 часот на улица „Страшо Пинџур“ во село Ваташа, кавадаречко.

„Со повреди се здобил возачот, на кого му била укажана лекарска помош во болницата во Кавадарци“, информираат од МВР.

Увид на местото на настанот извршила екипа од полициската станица Кавадарци.

Кинеското присуство во Македонија не треба да се преценува или стигматизира, туку да се искористи,

повеќе

Земјите од Западен Балкан се соочуваат со нов безбедносен предизвик: дерадикализација и реинтеграција на повратниците.

повеќе

Граѓаните сѐ повеќе ја согледуваат неопходноста од непартиска форма на самоорганизирање.

повеќе