Камион удрил во рампата на наплатната станица „Сопот“

На автопатот Скопје-Велес, на наплатната станица „Сопот“, влекач „ивеко“ со косовски регистарски ознаки и полуприколка „коегел“, управуван од А.О. (58) од Република Турција, удрил во електронска пластична флуоресцентна рампа, при што ја оштетил.

Увид извршила екипа од СВР Велес.

Сегашниот изборен модел е причината и генераторот  на сите проблеми на општественото и политичпко уредување на Македонија.

повеќе

Кина му дава на регионот нова надеж додека сонот за ЕУ се распаѓа, вели Политико.

повеќе

Северна Македонија стана кандидат 9 години пред Албанија и нема ништо лошо побрзо и да оди напред.

повеќе