Kамион удри во старата патарина кај Градско (ФОТО)

Камион со приколка синоќа удри во објектот од старата патарина кај Градско. Шоферот поминал со полесни повреди, а причинета е голема материјална штета. Товарното возило удрило во бетонските штитници од кабините на патарините.

На истото место на старата наплатна рампа досега се случија неколку сообраќајни несреќи. Новата наплатна рампа е преместена на еден километар пред старата во правец Скопје-Гевгелија, а се чека на целосно отстранување на старата наплатна рампа.

Неопходно е да се допрецизира законот со што би се овозможило одреден дел од финансиски средства да се пренасочат кон делот на општествена одговорност на приредувачите на игри на среќа со цел подобрување на спортската инфраструктура.

повеќе

Тоталното разочарување од сите мејнстрим политички елити, вклучувајќи ги и зелените, континуирано води кон отуѓување на граѓаните, за што доказ е се помасовното бојкотирање на изборните процеси.

повеќе

Помина времето кога политиката беше „шаховска борба“ на политичките актери, која неретко се одвиваше далеку од очите на јавноста и беше доста неразбирлива за обичниот гласач. 

повеќе