Камион со македонски таблички се преврте во Хрватска, повреден е возачот

На автопатот А3 Брегана-Загреб-Липовац денеска околу 17 часот се преврте камион со македонски регистарски таблички, а во несреќата повреден е возачот, пишуваат хрватските медиуми.

Фото: 24часа.хр

Камионот имал платформа за транспорт на возила, а при несреќата испаднале неколку од автомобилите.

Автопатот бил блокиран, а сообраќајот бил пренасочуван по околните патни правци.

Легенда под Главна слика

Фото: 24часа.хр

Со фактот што Европа продолжува да плаќа милијарди долари за рускиот гас секој месец, таа и понатаму игра онака како што свири Кремљ, покажувајќи на тој начин дека е заробеник на сопственото задоволство.

повеќе

Грејната сезона заврши во месец април како и секоја година, но последнава беше со многу проблеми кои произлегоа од енергетската криза, од војната во Украина и генерално од светската економска криза.

повеќе

Откривањето на минатото ни помага многу да ги научиме изненадувањата на иднината.

повеќе