Камион со македонски таблички се преврте во Хрватска, повреден е возачот

На автопатот А3 Брегана-Загреб-Липовац денеска околу 17 часот се преврте камион со македонски регистарски таблички, а во несреќата повреден е возачот, пишуваат хрватските медиуми.

Фото: 24часа.хр

Камионот имал платформа за транспорт на возила, а при несреќата испаднале неколку од автомобилите.

Автопатот бил блокиран, а сообраќајот бил пренасочуван по околните патни правци.

Легенда под Главна слика

Фото: 24часа.хр

Овој отпад, освен тоа што ја загадува животната средина, исто така предизвикува дефекти во машините, ги оштетува контејнерите и го спречува транспортот на друг отпад.

повеќе

Нема простор за двоумење и губење време, затоа Македонија и Бугарија треба да соработуваат што е можно поскоро за да најдат јасен јазик за разбирање, во процес кој би бил следен од ЕУ, Вашингтон и ОН.

повеќе

Наместо да ги повлечат тужбите против воените инвалиди и членовите на семејствата на загинатите припадници на безбедносните сили, МВР отиде дотаму што поднесе тужби дури и против членовите на семејствата на загинатите полицајци со законска камата да ја вратат земената оштета.

повеќе