Камион се превртел на автопатот Тетово-Скопје

Камион се превртел на автопатот Тетово-Скопје, извести очевидец за 1ТВ.

За сега не е позната причината за несреќата и се очекуваат дополнителни информации од МВР по истрагата.

Поради несреќата, сообраќајот се одвива отежнато, по една сообраќајна лента.

Тоталното разочарување од сите мејнстрим политички елити, вклучувајќи ги и зелените, континуирано води кон отуѓување на граѓаните, за што доказ е се помасовното бојкотирање на изборните процеси.

повеќе

Помина времето кога политиката беше „шаховска борба“ на политичките актери, која неретко се одвиваше далеку од очите на јавноста и беше доста неразбирлива за обичниот гласач. 

повеќе

Државата треба повеќе да се вклучи во промовирање на младинско претприемништво како економска активност која би помогнала за намалување на невработеноста.

повеќе