Дебар-Маврови Анови

Камион „ивеко“ излетал од пат, возачот тешко повреден

Товарно возило „ивеко“, со тетовски регистарски ознаки, управувано од И.Ф. (56) од село Стримница, вчера излетало од регионалниот пат Дебар – Маврови Анови, пред крстосницата за село Ростуше.

Според МВР, возачот бил тешко повреден и пренесен во Клиничката болница Тетово.

Случајот е пријавен околу пладне, по што екипа од Полициската станица Гостивар изврши увид на местото на несреќата

Најголемата закана од оружје засновано на ВИ не доаѓа од поединечни земји. Заканата ќе дојде од недржавни актери.

повеќе

Потребно е неодложно формирање на државен фонд кој ќе овозможи во прв момент преживување во оваа ситуација...

повеќе

Во време кога пандемијата на коронавирусот и понатаму е вон контрола, најдобар економски исход на кој би можеле да се надеваме е рецесија која ќе биде подлабока од онаа со финансиската криза во 2008 година. 

повеќе