Кај тројца млади тетовци пронајдена марихуана

Синоќа околу 22 часот во полициско одделение Жеровјане, биле лишени од слобода Р.А. (21), И.А. (20) и Ч.Б. (19) сите од Тетово.

„Кај нив во село Стенче, тетовско при преглед на патничко моторно возило со тетовски регистарски ознаки управувано од Р.А. во кое како сопатници биле И.А. и Ч.Б., била пронајдена и одземена марихуана.

По целосно документирање на случајот ќе биде поднесен соодветен поднесок“, информираат од МВР.

За преродба требаат само три чекора: промена на изборниот модел, укинување на мега и квази државниот апарат заедно со сите паразити во него и економски план за ревитализација на земјата.

повеќе

Нашиот капацитет за справување со општи кризи е ограничен. Дали здравството е немоќно, или ние не можеме да се прилагодиме на промени?

повеќе

 За базата во Ново Село, Бугарија не добива ни долар за закупнина, а отворени се и бројни прашања за животната средина.

повеќе