Кај тројца млади тетовци пронајдена марихуана

Синоќа околу 22 часот во полициско одделение Жеровјане, биле лишени од слобода Р.А. (21), И.А. (20) и Ч.Б. (19) сите од Тетово.

„Кај нив во село Стенче, тетовско при преглед на патничко моторно возило со тетовски регистарски ознаки управувано од Р.А. во кое како сопатници биле И.А. и Ч.Б., била пронајдена и одземена марихуана.

По целосно документирање на случајот ќе биде поднесен соодветен поднесок“, информираат од МВР.

И покрај сите обиди, темата „Закон за јазиците" не „лепи".

повеќе

Дали ние, луѓето, сакаме да продолжиме да живееме добро и безбедно на оваа планета?

повеќе

САД остануваат најмоќната држава во светот, но францускиот претседател Макрон прави сѐ да стане своевиден „пандан“ на претседателот на САД.

повеќе