Во Скопје

Кај српски државјанин пронајдени украдени предмети

Во Скопје на булеварот „Кузман Јосифоски Питу", при легитимирање и преглед на лицето К.К.(34) од Република Србија, биле пронајдени предмети кои потекнуваат од кривично дело кражба.

Лицето било приведено во полициската станица Аеродром за понатамошна постапка.

Тоталното разочарување од сите мејнстрим политички елити, вклучувајќи ги и зелените, континуирано води кон отуѓување на граѓаните, за што доказ е се помасовното бојкотирање на изборните процеси.

повеќе

Помина времето кога политиката беше „шаховска борба“ на политичките актери, која неретко се одвиваше далеку од очите на јавноста и беше доста неразбирлива за обичниот гласач. 

повеќе

Државата треба повеќе да се вклучи во промовирање на младинско претприемништво како економска активност која би помогнала за намалување на невработеноста.

повеќе