Кај Сопиште сообраќајка на 4 возила

 Вчера во Сопиште, Скопско се случила сообраќајна незгода помеѓу три патнички возила и автобус при што едно лице било потешко повредено.

Во сообраќајката учествувале возило „фиат пунто“ со скопски регистарски ознаки, управувано од Д.А. (36) од Скопје, „матиз“ со скопски регистарски ознаки управувано од И.Б. (47) од Скопје, „цитроен“ со скопски регистарски ознаки управувано од Н.Ѓ. (70) од Скопје и автобус „лаз“ со скопски регистарски ознаки, управуван од Г.К. (40) од Скопје.

Во незгодата со тешки телесни повреди се здобил сопатникот од возилото „фиат пунто“ Б.А. (26) од Скопје, а со телесни повреди се здобиле Д.А., И.Б. и сопатник од возилото „матиз“ на возраст од 16 години од Скопје констатирани во Градската опшата болница “Св.Наум Охридски“. Извршен бил увид на местото на настанот од увидна екипа од СВР Скопје.  

Стравот од неизвесноста што ја носи пандемијата од ковид-19 вирусот, бара да се преструктуираме и да го промениме начинот на нашето однесување и работење.

повеќе

Ако имаме предвид дека секој збор има свое значење, тогаш оваа „железна завеса" кон Бугарија, за која зборува премиерот дека била подигната од Југославија, се доведува во корелација со Берлинскиот ѕид. А, железната завеса помеѓу двете германии доведе до нивно обединување.

повеќе

Јас, Ангела Илиевска , учесник во повеќе протестни движења низ годините наназад, со себе го носам товарот на мојата личност и идеалите кои ги застапувам низ сите тие движења.

повеќе