Кај Сити мол „врие” од полиција, се трага по оружје и дрога

Голема акција на МВР се одвива на третиот кат во паркингот на Сити мол, пишува Република. 

Според неофицијалните информации, полицијата фатила две возила со дрога и оружје, мерцедес и уште едно возило за кое нема информации. 

Од МВР најавиле дека со детали ќе излезат откако ќе заврши акцијата. 

 

Што е потребно младите велешки занаетчии да не станат самоубиствени гемиџии, туку да ги тераат своите замисли напред.

повеќе

Брзата храна и газираните пијалоци се водечки причинители на прекумерна телесна тежина, која пак значително го намалува нашиот животен век и квалитет на живот.

повеќе

Процесот на проверка не треба да почне од правосудниот систем, туку од извршните претставници и членовите на парламентот, и тоа не само оние кои се на власт денес, туку и оние кои со години ја водеа земјата.

повеќе