Кај млада скопјанка пронајден кокаин

Денес околу три часот во угостителски објект, во кој била спроведена акциска контрола, покрај автопатот Гостивар-Тетово, во непосредна близина на Неготинска клучка, полициски службеници ја лишиле од слобода Р.Е.(29) од Скопје.

МВР денеска соопшти дека при преглед кај неа бил пронајден кокаин, поради што била задржана во полициската станица Гостивар.

По целосното документирање на случајот, против Р.Е. ќе биде поднесен соодветен поднесок.

Деликатна јазична авантура е ако се излезе од основното и утврдено значење на зборовите и се прејде во сферата на жаргонот и колоквијалноста.

повеќе

Плаќањето на вработените на час наместо месечно помага да се зголеми нивната плата со тоа што ќе се вреднува работното време поефикасно.

повеќе