Кај млада скопјанка пронајден кокаин

Денес околу три часот во угостителски објект, во кој била спроведена акциска контрола, покрај автопатот Гостивар-Тетово, во непосредна близина на Неготинска клучка, полициски службеници ја лишиле од слобода Р.Е.(29) од Скопје.

МВР денеска соопшти дека при преглед кај неа бил пронајден кокаин, поради што била задржана во полициската станица Гостивар.

По целосното документирање на случајот, против Р.Е. ќе биде поднесен соодветен поднесок.

Германската канцеларка Ангела Меркел, меѓу другите, беше гневна; Балканот помодре од бес. ЕУ сега се обидува да го натера Макрон да го тргне ветото пред Европскиот самит во март.

повеќе

Мојата заложба е конечно законите и прописите наместо инструмент за спроведување лични интереси, да ја добијат вистинската функција, заштита на интересите на граѓаните. За жал...

повеќе