МВР билтен

Кај малолетник од Скопје пронајдена марихуана

Кај 16-годишен и кај 28-годишен скопјанец во два одделни случаи полицијата пронашла марихуана. 

На 19.01.2020 во 11.00 часот, полициски службеници од СВР Скопје на ул.„Самоилова“ го лишиле од слобода Ј.Р.(28) од Скопје, затоа што при извршен преглед кај него била пронајдена марихуана. По документирање на случајот, против него ќе биде поднесен соодветен поднесок.

На 19.01.2020 во 14.20 часот, полициски службеници од СВР Скопје на подрачјето на Бит пазар лишиле од слобода 16-годишен малолетник од Скопје, затоа што при извршен преглед кај него била пронајдена марихуана. По документирање на случајот, против него ќе биде поднесен соодветен поднесок.

Овозможувањето континуитет на стопанството треба да биде на прво место во агендата на Владата, бидејќи закрепнувањето на економијата ќе дојде токму од приватниот сектор.

повеќе

Светот првично се соочи со кризата предизвикана од коронавирусот на некоординиран начин, при што огромен број држави едноставно ги игнорираа предупредувањата и настапуваа самостојно.

повеќе

Пандемијата на коронавирусот која го зафати целиот свет, не само што има огромно влијание врз јавното здравство, општеството и економијата како целина, туку предизвика пустош и во спортот.

повеќе