МВР

Кај малолетничка од Скопје и малолетник од Тетово пронајдена дрога

Полициски службеници од СВР Скопје вчера во 13:50 часот на кеј „Димитар Влахов“ привеле малолетничка од Скопје, затоа што при извршен преглед кај неа била пронајдена алуминиумска фолија со црна материја и цевка.

„Полициски службеници од СВР Скопје вчера во 12:30 часот на ул.„Босна Херцеговина“ го привеле С.Г.(37) од Скопје, затоа што при извршен преглед кај него била пронајдена марихуана.

Исто така вчера полициски службеници на СВР Тетово 22:20 часот на ул.„Благоја Тоска“ во Тетово од слобода лишиле малолетник од Тетово, затоа што при преглед кај него била пронајдена марихуана. Тој бил приведен во полициска станица и по целосно документирање на случајот, против него ќе биде изготвен соодветен поднесок“, информираат од МВР.

Ама бидејќи капиталисти со ситни души ја владеат земјава јас и ти ќе плаќаме, коментираат бизнисмените.

повеќе

Овозможувањето континуитет на стопанството треба да биде на прво место во агендата на Владата, бидејќи закрепнувањето на економијата ќе дојде токму од приватниот сектор.

повеќе

Светот првично се соочи со кризата предизвикана од коронавирусот на некоординиран начин, при што огромен број држави едноставно ги игнорираа предупредувањата и настапуваа самостојно.

повеќе