Кај кичевчанец пронајден хероин и марихуана

Вчера врз основа на судска наредба, полициски службеници од полициската станица Кичево извршиле претрес во домот С.М.(40) од Кичево, во кој живеела и Л.М.(26).

При претресот биле пронајдени хероин, марихуана и прибор за користење дрога, а лицата А.К.(26), С.Х.(25), С.З.(22), Р.Б.(27) и С.К.(28), сите од Кичево, биле затекнати при користење хероин. Сите лица биле приведени и предметите им биле одземени. По целосно документирање на настанот ОВР Кичево ќе поднесе соодветна пријава.

Западен Балкан оди во насока на целосна контрола на државните институции во служба на политичките елити. Не е чудо што граѓаните имаат ниска доверба во овие институции.

повеќе

Граѓаните се преморени од бескрајните, приказни на предавници и патриоти, тирански платформи, договори со Грција, Бугарија, рекети, пописи, тендери,

повеќе

Критичкото малцинство, на 2020 година не гледа само како на година која ја донесе вирусната пандемија, туку и како на година која донесе и еден друг вид на пандемија, онаа на КОВИД-авторитаризмот.

повеќе