МВР билтен

Кај гостиварец пронајден пиротехнички материјал

Кај 34-годишен гостиварец пронајдени и одземени 920 парчиња пиротехнички материјал. 

Вчера попладне на ул.„Браќа Ѓиновски“ во Гостивар, полициски службеници на СВР Тетово - Полициска станица Гостивар, го лишиле од слобода М.К.(34) од гостиварска Симница, кај кого биле пронајдени и одземени 920 парчиња разновидни пиротехнички средства, најмногу петарди.

По целосно расчистување и документирање на случајот, против М.К. ќе следува поднесок.

Кога кризата со коронавирусот ќе заврши, светот повеќе нема да биде ист, концептот на неолиберализмот ќе биде редизајниран.

повеќе

Благодарејќи на коронавирусот, граѓаните го видоа вистинското лице на  оваа натприродна организација, наречена државна администрација. Алчна, себична, несолидарна, нечувствителна.

повеќе

Солидарноста е единствениот начин за надминување на оваа криза.

повеќе