МВР билтен

Кај гостиварец пронајден кокаин

Кај млад гостиварец полицајциоте пронашле кокаин. 

Вчера околу 22.20 часот во гостиварското село Здуње, полициски службеници на СВР Тетово - Полициска станица Гостивар го лишиле од слобода Ј.Х.(24) од истото село, затоа што при преглед кај него е пронајден кокаин.

Ј.Х. задржан е во Полициската станица Гостивар и по целосното документирање на случајот ќе му биде изготвен соодветен поднесок, информираат од МВР. 

Пандемијата на коронавирусот која го зафати целиот свет, не само што има огромно влијание врз јавното здравство, општеството и економијата како целина, туку предизвика пустош и во спортот.

повеќе

За транспортерите – благодарам, за мерките – итност, за компаниите надеж дека Владата ќе ги искористи сите ресурси на државата за да ги одржи во живот, без разлика на цената што треба да се плати за тоа.

повеќе

Пандемијата со коронавирусот започна во време кога довербата во институциите беше на рекордно ниско ниво. 

повеќе