МВР

Кај двајца штипјани пронајден хероин

Двајца штипјани денеска се лишени од слобода кај наплатната рампа „Миладиновци" бидејќи при извршена контрола кај нив е пронајден хероин.

Министерството за внатрешни работи вечерва соопшти дека станува збор за Т.З.(43) и Ш.Н.(30). При контрола кај сопатникот Т.З. пронајдено е полиетиленско пакување хероин. Двајцата се приведени во полициската станица Гази Баба, а по документирање на случајот против нив ќе биде поднесена кривична пријава. 

На три месеци пред избори, Владата носи закони и уредби со катастрофални последици по граѓаните, што е просто неверојатно.

повеќе

ДУИ, која по конфликтот го вееше албанското црвено - црно знаме, потоа синото, на следните избори ќе го вее зеленото.

повеќе

Што правите министерке, кога ќе посетите еден приватен или државен иниверзитет за да видите што навистина се случува.

повеќе