Кај двајца 17-годишни скопјани најдена марихуана

Полициски службеници од СВР Скопје вчера на булеварот „Трета Македонска бригада“ лишиле од слобода две малолетни лица од Скопје на возраст од 17 години затоа што при извршен преглед кај нив била пронајдена марихуана. 

По документирање на случајот против нив ќе биде поднесен соодветен поднесок.

 

Германската канцеларка Ангела Меркел, меѓу другите, беше гневна; Балканот помодре од бес. ЕУ сега се обидува да го натера Макрон да го тргне ветото пред Европскиот самит во март.

повеќе

Мојата заложба е конечно законите и прописите наместо инструмент за спроведување лични интереси, да ја добијат вистинската функција, заштита на интересите на граѓаните. За жал...

повеќе