Кај 18-годишна девојка најдена марихуана

Вчера во 18.00 часот, полициски службеници од Единицата за интервентна полиција при СВР Скопје на подрачјето на Аеродром ја лишиле од слобода Н.Д.(18) од Скопје, затоа што кај неа била пронајдена марихуана.

По документирање на случајот против неа ќе биде поднесен соодветен поднесок.

Во саботата во јавноста го претставивме предлог-ребалансот на Буџетот за 2022 година, откако истиот беше усвоен од страна на Владата.

повеќе

Наспроти сесловенскиот и општоевропскиот карактер на нивната дејност, Кирил и Методиј станале објект на присвојувања уште од средниот век.

повеќе

За пишувањата на Хари Костов за проблемите на државата – ако компетентен човек зборува за нефункционирањето на правната држава, кое има директен одраз врз економијата, не може тоа да се заврши со охридскиот уличен жаргон.

повеќе