Кај 18-годишна девојка најдена марихуана

Вчера во 18.00 часот, полициски службеници од Единицата за интервентна полиција при СВР Скопје на подрачјето на Аеродром ја лишиле од слобода Н.Д.(18) од Скопје, затоа што кај неа била пронајдена марихуана.

По документирање на случајот против неа ќе биде поднесен соодветен поднесок.

Јазикот е многу повеќе од структура на една реченица или граматика, јазикот е нашата историја, нашите обичаи и нашето наследство...

повеќе

Овој отпад, освен тоа што ја загадува животната средина, исто така предизвикува дефекти во машините, ги оштетува контејнерите и го спречува транспортот на друг отпад.

повеќе

Нема простор за двоумење и губење време, затоа Македонија и Бугарија треба да соработуваат што е можно поскоро за да најдат јасен јазик за разбирање, во процес кој би бил следен од ЕУ, Вашингтон и ОН.

повеќе