Ја терал ќерка си да питачи: Полицијата го уапси бидејќи нападнал социјална работничка

Денеска во 11.00 часот во Скопје, полициски службеници од СВР Скопје го привеле Ш.И.(49) од Скопје.

На 03.04.2022 околу 14.00 часот Ш.И. се обидел физички да нападне социјална работничка на нејзиното работно место, која постапувала во врска со сузбивање на питачење на подрачјето на Центар, при што неговата малолетна ќерка била затекната како питачи.

По целосно документирање на случајот ќе биде поднесен соодветен поднесок.

Неколку години при здрав разум сакаат да ни наметнат и да нѐ убедат дека со соседна Бугарија сме имале заедничка историја. 

повеќе

Деновиве во Комората пристигна нацрт-концептот за даночни реформи, кој треба да претставува основа за јавна расправа во наредниот период.

повеќе

Концептот е насочен кон креирање на оптимален даночен систем, кој ќе го поддржи економскиот раст, а со тоа и животниот стандард на нашите граѓани.

 

повеќе