Ја претепал сопругата и се заканувал дека ќе ја убие

Полициски службеници на СВР Тетово-Одделение за внатрешни работи Гостивар синоќа околу 2 часот го лишиле од слобода 45-годишниот гостиварец К.Т.

„К.Т. претходно во нивниот семеен дом физички ја нападнал неговата 37-годишната сопруга и со остар предмет и се заканил по животот, информира портпаролот на СВР Тетово“, Марјан Јосифоски.

Тој бил задржан во Полициската станица Гостивар за расчистување и документирање на случајот и ќе му биде изготвен соодветен поднесок.

Потребно е да се провери дали имало наредба за следење врз Камчев.

повеќе

Во чест на Меѓународниот ден на трудот, вреди да се разгледа состојбата со работничките права во државата, да се направи краток осврт на изминатата година и да се согледа што може да се направи за да се насочат работите кон подобро.

повеќе

Таквиот вид на анахрон национал-романтизам, со речиси апологетски однос кон окупаторската политика на Бугарија во Втората светска војна, штетна е за хармонизација на односите на Балканот, пред сѐ на Бугарија со РСМ, но и со Србија.

повеќе