ОЈО Скопје

Извршен увид во станот каде што се самоуби актерката Беличанец

Дежурен јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Скопје заедно со увидни екипи од Министерството за внатрешни работи и со лекари по судска медицина синоќа изврши увид на лице место во стан во Скопје, каде беше пронајдено починато едно женско лице. Безживотното тело на починатата го пронашол нејзиниот сопруг, кој ја известил полицијата.

Телото на починатата е предадено за обдукција, а јавниот обвинител издаде и наредба за вештачење на трагите подигнати и обезбедени на лице место.

Актерката и поранешна градоначалничка на Кисела Вода Билјана Беличанец синоќа беше пронајдена мртва во стан во Скопје. Од МВР потврдија дека нејзината смрт ја пријавил член на семејството синоќа околу 22.40 часот.

Плаќањето на вработените на час наместо месечно помага да се зголеми нивната плата со тоа што ќе се вреднува работното време поефикасно.

повеќе

Нема пазар доколку нема информации. Дајте ги информациите за пазарот на грозје.

повеќе