МВР и пожарникарите во заедничка акција

Извлечено возилото што утрово падна во Вардар (ФОТО)

Екипи на МВР и на Противпожарната бригата успеаја да го извлечат паднатото возило во реката Вардар во Скопје, во близина на пешачкиот мост кај болницата „Систина". Возилото беше потопено под вода, но екипите на МВР и пожарникарите со сајли го извлекоа од водите на Вардар. 

Станува збор за автомобил марка „поло" кој утрово околу 8 часот бил забележан превртен во Вардар од страна на случаен минувач кој пријавил во полиција.

Засега нема информации како возилото завршило во реката, ниту дали има повредени лица.

Кога ќе заврши пандемијата, очекувајте државите да се вратат со поголема власт и поголем легитимитет.

повеќе

Откако не успеа во приказот на Мицкоски како екстензија на Груевски и на опозицијата како „анти-западна“, со изјавите неделава Заев покажува дека негов рецепт за изборна победа е само што помала излезност без учество на опозицијата.

повеќе