Излетал од обиколницата Скопје, тешко повредена сопатничка

На автопатот „Мајка Тереза", на обиколница Скопје, вчера во 15,20 часот патничко возило „фолксваген голф" со кумановски регистарски ознаки, управувано од Р.С.(41) од Куманово, излетало од коловозот.

Во незгодата со тешки телесни повреди се здобила сопатничката Р.С. (41) од Куманово која била пренесена во Комплекс клиники „Мајка Тереза“. Увид на местото на настанот извршила екипа од СВР Скопје.

Овогодинешниот процес во одлучување по конкурсот за финансирање на проекти за игран филм е селективен, корумпиран и компромитиран,

повеќе

Во споредба со 2019 година, просечното време поминато на социјалните медиуми во 2020 година се зголеми за рекордни 100% на сите платформи.

повеќе

Ковид-19 може да нѐ научи битни лекции за животот - дека почитта кон другите човечки суштества не е во честа која им ја даваме со пружање рака и тапкање по грбот, туку во суштинската грижа за нивната добробит и здравје.

повеќе