Изгубил контрола над камионот и се превртел, загина прилепчанец

Вчера околу 10.30 часот на Регионалниот пат Прилеп - Македонски Брод, на планинскиот превој „Барбарос" се случила сообраќајна незгода во која животот го загуби Ц.М. од Прилеп.

Шеесет и петгодишниот Ц.М. управувајќи камион сканија, сопственост на ДООЕЛ „Смит-Транс“ - Прилеп, движејќи се  во правец  на Македонски Брод изгубил контрола над возилото и се превртел на коловозот, при што  починал на лице место.

Увид  на местото на настанот извршила екипа од полициската станица- Македонски Брод, соопштија од полицијата.

Сообраќајот беше во целосен прекин од 10.30 до 19.25 часот.

 

Во САД и некои други земји, припадниците на загрозените расни и етнички малцинства имаат пократок животен век од просечниот, и поради тоа не се доволно застапени меѓу оние за кои најмногу се очекува дека ќе починат од ковид-19.

повеќе

Предвидувањата за тоа дека ќе дојде денот кога Бугарија ќе ги искористи пасошите кои Софија така лесно им ги даваше на македонските државјани почнуваат да се остваруваат.

повеќе

Реакцијата на семејството и блиските во однос на пандемијата е пресуден фактор кој влијае на емотивната состојба, размислувањата и однесувањето на младите.

повеќе