Изгореа штала и неколку грла добиток во скопското Вражале

Во штала во скопското село Вражале вчера настанал пожар при што целосно изгореле шталата и неколку грла добиток.

Како што соопшти МВР, случајот бил пријавен вчера во 9 часот наутро во СВР Скопје, а шталата била во сопственост на Н.О. (68). Пожарот е изгаснат.

Истиот ден во 15.29 во СВР Скопје, од Бригадата за противпожарна заштита Скопје било пријавено дека во 14 часот на ул. „Саса“ во Скопје, во подрумските простории на куќата во сопственост на Љ.А.(56) настанала експлозија на котел за греење на дрва.

Од екипа на Бригадата за противпожарна заштита пожарот бил изгаснат, а повредени лица нема. Увид бил извршен. 

Опседнатоста со лесна и брза заработувачка, завидливоста и љубомората кон побогатите, невидената мрзливост комбинирана со желбата за убав и прилично ситуиран живот, од Македонците создаде зомбизирани суштества кои лутаат низ времето и просторот, без патоказ и без изграден вредносен ориентир по кој ќе се водат низ животот.

повеќе

Иако новогодишните честитки во јануари оваа година, беа најчесто за здравје и со желба за „старото нормално“, првите три месеци од 2021 година не навестуваат крупни промени околу тоа кој ќе биде повторно најизговорениот збор и во периодот кој претстои. 

повеќе

Програмата за вакцинација во Бугарија може исклучиво да се окарактеризира како фијаско. 

повеќе