Пожар во скопската населба Циглана

Изгореа 11 куќи, но за среќа нема повредени лица

Единаесет куќи изгореле во пожар кој синоќа по полноќ пламнал во скопската населба Циглана, но за среќа немало повредени граѓани.

Како што информираа од полицијата, пожарот пламнал околу 2 часот по полноќ и ги зафатил трошните куќи во ромската населба. Освен материјалната штета, нема повредени граѓани. Пожарникарите веднаш пристигнале на местото и заедно со жителите се справувале со огнената стихија се до 5 часот утрото кога пожарот бил локализира.

Полицијата ги утврдува причините за пожарот.

 

Рециклирањето можеби ни се чини како спас за природата, но најчесто е спасение само за нашата (валкана) совест.

повеќе

Културата на победништво од нашите епски и херојски денови тотално ги уназади овие општества во 20 век, вели Миљенко Јерговиќ во интервју за Бука.

повеќе

Запрашајте се, о, вие, бездарници анационални што направивте!

повеќе