Изгоре стан во Кисела Вода, нема повредени

Пожар синоќа изби во стан на улицата „Пушкинова" во скопската населба Кисела Вода, поради што станарите биле евакуирани. Станот бил во сопственост на А.Ж. (54).

Во 21.50 часот пожарот бил локализиран од Бригадата за противпожарна заштита. Според информациите нема повредени, а увидот е во тек.

Овозможувањето континуитет на стопанството треба да биде на прво место во агендата на Владата, бидејќи закрепнувањето на економијата ќе дојде токму од приватниот сектор.

повеќе

Светот првично се соочи со кризата предизвикана од коронавирусот на некоординиран начин, при што огромен број држави едноставно ги игнорираа предупредувањата и настапуваа самостојно.

повеќе

Пандемијата на коронавирусот која го зафати целиот свет, не само што има огромно влијание врз јавното здравство, општеството и економијата како целина, туку предизвика пустош и во спортот.

повеќе